Jesli jest to Twoja pierwsza wizyta przeczytaj: FAQ. Jeśli chcesz dodawać posty zarejestruj sie: Rejestracja.


Regulamin - info

REGULAMIN dla dobra i świadomości wszystkich uczestników wypraw w Extreku
Przejazd i zwiedzanie busem /samochodem terenowym.
piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 907
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 20:15 - ndz
Lokalizacja: wrocław
Kontaktowanie:

Regulamin - info

Postautor: piotr102 » 01 lutego 2013, 08:29 - pt

Jak organizujemy wyprawy w Extreku:

1. GRUPA EXTREK to wszyscy użytkownicy tego forum turystycznego.
2. Uczestnicy wypraw - osoby które biorą udział we wspólnych wyjazdach.
3. Na forum uczestnicy wypraw mogą sugerować swoje propozycje wypraw.
4. Na przełomie roku uczestnicy opracowują zaproponowany wyjazd na forum lub na podstronach extrek.pl.
5. Opracowane propozycje stanowią plan wypraw na nadchodzący rok.
6. Wszyscy zbieramy chętnych do udziału w wyprawie!!!
7. Propozycje użytkowników mogą mieć różny charakter np. wyjazd busem, wylot samolotem i inne.

REGULAMIN - INFO: dla dobra i świadomości wszystkich uczestników wypraw w Extreku.

OGÓLNIE
1. Wyprawy są dla użytkowników forum: nieformalnej, mobilno - turystycznej grupy Extrek. Oparte na wzajemnym zaufaniu, a regulamin jest dedykowany wszystkim, a w szczególności nowym użytkownikom/uczestnikom wypraw, aby mieli pojęcie o formie i regułach w czasie podróżowania w Extreku.
2. W odróżnieniu od biur podróży wyprawy nasze skierowane są bardziej na żywioł i nie można wszystkiego zaplanować. To typowe wyjazdy podróżnicze. Nie są to wyprawy komercyjne.
3. Podczas wypraw możliwe są inne formy aktywności tj. trekking, raffting, jazda konna, nurkowanie, loty balonem czy wspinaczka.
4. W wyprawach Extreka nie przewidujemy funkcji takich jak: przewodnik, kierownik wyprawy, opiekun grupy, instruktor, kucharz, sprzątaczka czy innych podobnych. Razem troszczymy się o przebieg wyprawy i wspólne dobro.
5. Kierowca lub prowadzący wyprawę: przygotowuje i kieruje samochodem, naprawia go po wyprawie, logistycznie przygotowuje wyprawę (zakupy prowiantu, plan wyprawy, kosztorys), dzieli się doświadczeniem podczas wyprawy, wybiera odpowiednią trasę i decyduje czy można dojechać do celu samochodem.
6. Plan wyprawy podany na stronie jest tylko poglądowy, może ulec zmianie pod wpływem chęci uczestników i możliwości np. brak czasu oraz nieprzewidzianych zdarzeń.
7. Wszyscy są ubezpieczani grupowo na czas wyprawy przez prowadzącego wyprawę w Generali Travel lub inne – szczegóły ubezpieczenia będą przedstawiane na forum Extreka.
8. Niezbędna ilość uczestników i koszty wyprawy są podane na forum Extreka w temacie wyprawy.
9. Prosimy o sugestie w sprawie zmiany reguklaminu.


UCZESTNICTWO
10. W wyprawie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniego uczestnika możliwy jest tylko w obecności jego opiekuna.
11. Stan zdrowia uczestnika powinien umożliwiać podjęcie trudów podróży. Każdy powinien zadbać o zdrowie w trakcie i przed wyprawą (zabrać ze sobą leki i poddać się zalecanym i obowiązkowym szczepieniom w przypadku niektórych regionów).
12. Każdy z uczestników stara się o uzbieranie składu na wyprawę!!!
13. Wyprawy, wyjazdy, wycieczki są tylko propozycją ciekawego spędzenia czasu wolnego. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o uczestnictwie.
14. Przed wyprawą uczestnicy mogą na forum extreka wspólnie edytować plan, składać propozycje do wyprawy, zgłaszać swoje sugestie itp. Sporne kwestie podczas trwania wyjazdu rozstrzygamy demokratycznie – większością głosów z wyjątkiem bezpieczeństwa, które jest priorytetem i nie podlega dyskusji oraz głosowaniom.
15. Podczas wyjazdu pomagamy sobie i możemy liczyć na pomoc innych uczestników wyprawy. Szanujemy innych uczestników wyjazdu m.in. poprzez nie spóźnianie się na wyznaczone przez grupę godziny spotkań.
16. Każdy uczestnik bierze udział w wyprawie na własne ryzyko. Ponosi pełną odpowiedzialność za wyrządzone przez siebie szkody (materialne i na zdrowiu). Pamiętajmy, że udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy medycznej z dala od cywilizacji może okazać się niemożliwe.
17. Niestosowanie się do w/w regulaminu, utrudnianie prowadzenia wyprawy, nagminne niestosowne zachowanie w stosunku do współuczestników powoduje wykluczenie z forum oraz kolejnych wypraw.


KOSZTY
18. Osoby chętne na wyprawę: zgłaszają się podając dane do ubezpieczenia meilem lub telefonicznie. Po skompletowaniu skadu otrzymują list z prośbą o wpłacenie zadatku (koszty w kraju). Osoba ma 7 dni na wpłatę zadatku. Wpłacony zadatek gwarantuje/rezerwuje miejsce.
19. Zadatek podlega zwrotowi (na rachunek wpłacającego) wyłącznie w sytuacji, w której wyprawa nie odbędzie się z winy prowadzącego.
20. W wypadku rezygnacji uczestnika z wyjazdu i niewskazania osoby na swoje miejsce zadatek przepada na korzyść innych uczestników wyprawy.
21. Istnieje możliwość realizacji wyprawy przy zmniejszonym składzie jeśli wszyscy chętni zdecydują się na wzrost kosztów wyprawy (wezmą na siebie pokrycie kosztów brakującej osoby/ osób).
22. W przypadku kiedy uczestnik zdecyduje się zrezygnować z wyprawy w trakcie jej trwania, koszty udziału oraz indywidualnego powrotu nie mogą zostać mu zwrócone, gdyż spowodowałoby to nieprzewidziany wzrost kosztów współuczestników.
23. Koszty uczestników podzielone są na 3 części (zawierają szacunkowy cały koszt wyprawy): zaliczka/zadatek przed wyprawą (obejmująca koszty w kraju), koszty podczas wyprawy (wspólne koszty grupy) i koszty indywidualne (koszty nieprzewidziane w w/w).
24. Są też wyprawy składkowe, gdy niemożliwe jest określenie przybliżonych kosztów wyprawy (np. wyprawy afrykańskie i wyprawy syberyjskie). W tym wypadku podczas trwania wyprawy, w miarę potrzeb zbieramy się na wszystkie wspólne wydatki (np. jedzenie, noclegi, paliwo, naprawy samochodu itp.).
25. Każdy uczestnik na kolejnych wyprawach otrzymuje zniżkę 100 zł (od zadatku) za nie wykorzystanie prowiantu (wynik doświadczeń poprzednich wypraw).

SAMOCHÓD
26. Samochody wyjeżdżają na wyprawę przygotowane do jazdy, w pełni sprawne (po przeglądzie technicznym) oraz wyposażone w niezbędny sprzęt i podstawowe części zamienne.
27. Wyposażenie busa: viewtopic.php?p=83#83
28. Samochody traktujemy jak członków wyprawy.
29. W razie gdy samochód ulegnie awarii, wszyscy uczestnicy wspólnie organizują pomoc i naprawę aby można było dalej kontynuować wyjazd.
30. W sytuacjach losowych (jak np.awaria samochodu, złe warunki pogodowe itp.) opóźniających/uniemożliwiających terminowy powrót do kraju, uczestnik organizuje sobie indywidualny powrót i pokrywa jego koszty osobiście.


WYŻYWIENIE/NOCLEGI
32. Część wyżywienia kupuje kierowca (prowadzący wyprawę) przed wyjazdem. Wszelkie sugestie nt. kupowanego wyżywienia w kraju prosimy pisać na forum w temacie. Resztę dokupujemy w czasie trwania wyjazdu, jak również korzystamy z miejscowej kuchni. Posiłki w busie przyrządzamy wspólnie. W busie jest pełne wyposażenie umożliwiające przygotowanie posiłków.
33. Noclegi: spędzamy w drodze, inne w zależności od możliwości - w hotelach kl. turystycznej, na kempingach i na wybranych miejscach w plenerze. Decyzją większości uczestników.WPŁATA ZALICZKI JEST RÓWNOZNACZNA Z AKCEPTACJĄ POWYŻSZEGO REGULAMINU!


Nie zezwalamy i nie życzymy sobie kopiowania w/w regulamiunu przez osoby postronne,
dla własnych potrzeb.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2016, 12:04 - ndz przez piotr102, łącznie zmieniany 5 razy.
Strona Extreka: http://www.extrek.pl
Stronka wyprawy Dookoła Afryki: http://www.tripafryka.eu

Wróć do „REGULAMIN WYPRAW”
  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron