Jesli jest to Twoja pierwsza wizyta przeczytaj: FAQ. Jeśli chcesz dodawać posty zarejestruj sie: Rejestracja.

Propozycje na 2013

Tu wpisujmy nasze propozycje wyjazdów gdzie, kiedy i na jak długo, jaka forma (np. nurkowanie, autostop, lot, przejazd busem) .
piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: piotr102 » 08 stycznia 2013, 14:13 - wt

Widzę, że rozmawiamy jedynie o Afryce.

Afryka w tym roku akurat dlatego sie nie odbyła gdyż nie były brane zaliczki
i sobie ludzie znalezli alternatywe choć nie odwoływałem wyjazdu
(mogliśmy jechac w mniejszym składzie z redukcja planów).

Od dawna wiele osób mówiło mi o zaliczkach aby nie było tak jak czesto
w Extreku, ze skład jest a nagle przed wyjazdem nie ma,
bo czesć ludzi ustne deklaracje olewa.

Dla własnej pewności można zapisywac sie na wyprawę na ostatnią chwile
aby nie tracic kasy jesli jest przypadek losowy,
choć to oczywiscie nie zapewnia miejsca.

Rozglądałem sie po regulaminach klubowych itp. i tylko tak to jest ujete (zaliczki).

Mogą to być dwa miesiace jako termin ostateczny uzbierania składu na Afrykę,
ale to utrudni (albo nawet zniweczy) uzbieranie kompletu.
Będzie jednak czas aby każdy poszukał alternatywy
albo obgadac nowy pomysł na forum.

Niedługo zacznę temat na forum i będziemy mieli okazję popisać dokładnie
i tylko na temat wyprawy do Afryki Wschodniej.
Michał już był na Afryce Zach. w mniejszym składzie i wyprawa sie super udała
i bardzo miło ją wspominam.
A Ty Michał?? :-)

Czy tak może być?
Strona Extreka: http://www.extrek.pl
Stronka wyprawy Dookoła Afryki: http://www.tripafryka.eu

Ma_rysia

Postautor: Ma_rysia » 08 stycznia 2013, 15:43 - wt

piotr102 pisze:Widzę, że rozmawiamy jedynie o Afryce.

Afryka w tym roku akurat dlatego sie nie odbyła gdyż nie były brane zaliczki
i sobie ludzie znalezli alternatywe choć nie odwoływałem wyjazdu
(mogliśmy jechac w mniejszym składzie z redukcja planów).

Może rzeczywiście ustalanie czegokolwiek teraz nie ma sensu. To osoby bezpośrednio zainteresowane danym wyjazdem i zdecydowane na wyjazd, powinny decydować co dalej w przypadku gdy do jakiegoś czasu (okreslonego konkretnie terminu) nie uzbiera się pełen skład.

Oczywiście można też przyjąć, że wszystko pozostaje bez zmian. Tzn. do ostatniej chwili czekamy na to, aż uzbiera się pełen skład. Co będzie to będzie. Każdy sam niechaj decyduje do jakiego czasu chce czekać a kiedy rezygnować.
Ale warto w grupie osób zainteresowanych wyjazdem porozmawiać wcześniej.

Wspominając o możliwości zrealizowania wyjazdu w mniejszym składzie, Piotr, podsunąłeś kolejny pomysł. W przypadku gdy nie uzbiera się skład, ale w tych okolicznościach również potrzebny byłby taki termin do kiedy czekamy, można spróbować podjąć decyzję czy chcemy jechać w mniejszym składzie. Obliczyć koszty i spróbować skorygować plany tak aby dopasować wyjazd do możliwości i oczekiwań osób zainteresowanych wyjazdem. Jak dokonać zmian aby nowy plan dopasować do możliwości finansowych – to osobny temat.

Ważne jest to aby określić czas w którym osoby zainteresowane wyjazdem powinny poznać fakty tzn. ile osób jest na wyjazd chętnych.
Opiszę to na swoim przykładzie. Będę chciała wiedzieć, powiedzmy na 2 miesiące przed wyjazdem, ile osób liczy grupa i czy te osoby byłyby zainteresowane nadal wyjazdem w przypadku takiej liczby chętnych. Jeżeli nie – wówczas, mając taką wiedzę, chciałabym sama podjąć decyzję czy czekam nadal z grupą na zebranie się pełnego składu, czy też w tym momencie sama rezygnuję.

Można spróbować oszacować koszty wyprawy w mniejszym składzie, można spróbować skorygować plany. Zdecydować się na wyjazd w mniejszym składzie. I nadal czekać. Każda kolejna osoba spoza takiego planu będzie mogła dołączyć do takiego wyjazdu bo miejsca będą. Jedynie plan niekoniecznie będzie taki jak ten pierwotny.

Nie chcę komukolwiek czegokolwiek narzucać. Nie jestem przeciwna zadatkom. Uważam, że zadatek powinien być wysoki. Aby w razie rezygnacji nie miało to wpływu większego na plany osób pozostających „na lodzie”.

michalpap

Postautor: michalpap » 08 stycznia 2013, 23:04 - wt

Ja też bardzo miło wspominam Afryke Zachodnią i jestem przekonany ze wyprawa do Afryki Wschodniej odbędzie sie i będzie niesamowita tecza

Wróć do „PROPOZYCJE WYPRAW (W EXTREKU)”