Jesli jest to Twoja pierwsza wizyta przeczytaj: FAQ. Jeśli chcesz dodawać posty zarejestruj sie: Rejestracja.

Dookoła Afryki - koniec trasy z kraju do Kapsztadu

Co teraz, aktualności w extreku...
piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: piotr102 » 14 marca 2018, 19:03 - śr

Po 70 dniach podróży wróciłem do domu. Była to jedna z najtrudniejszych logistycznie, wymagających, niosących wiele stresów i pouczających podróży, którą odbyłem w swoim życiu. Trasa zaserwowała mi całą gamę różnorodnych wrażeń, jaką niosło życie, ludzie, społeczności, przestrzeń, klimat, geografia i religie przejeżdżanych rejonów. Trudno to wszystko przekazać - jak zawsze najlepsze własne doświadczenia. Po dotarciu do Kapsztadu poczułem się jak dawniej, gdy chodziłem po górach. Kapsztad był wierzchołkiem, na który mozolnie wspinałem się przez ponad 2 miesiące. Na "wierzchołku" porozglądałem się "5 min. " i już myślałem o powrocie.
Relacja sub:
http://www.extrek.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=425

Piton został w Kapsztadzie czekając na kolejne etapy, naprawy u pomocnego Andrzeja z kapsztadzkiej Polonii. Ja zacząłem konkretne przygotowania do przebycia Afryki Wschodniej w kraju. Zająłem się zbieraniem chętnych na wyprawę z Kapsztadu do Kairu. Organizacją spotkania grupy, ustalanie priorytetów.

W ostatnim info, jak liście do uczestników prosiłem Was o wpłatę na fundację EDU Basi Kwiatek.
Obiecałem treściwe info - co zobaczę i na co idzie wpłacana kasa.
Po przejechaniu prawie 11 tyś km. dostałem info od założycielki fundacji, iż jestem nie w porę i cała impreza powitalna mnie ominęła.
OKI.
Mimo tego chciałem dowiedzieć się:
* czym zajmuje się fundacja
* w czym możemy pomóc
* zobaczyć świetlice i dzieci, którym pomagamy lub chcemy pomagać
(świetlice i dzieci były podobno daleko)
Niestety Basia Kwiatek z EDU nie miała czasu i chęci na udzielenie informacji.
W związku z tym nie mogę Wam nic bezpośrednio przekazać - mogę jedynie odesłać do strony EDU.
Zawiodłem się postawą osoby, która powinna propagować cele fundacji.
Podjechaliśmy tylko pod świetlice, w której prowadzi zajęcia - nie zrobiłem zdjęcia - nie było czego (dach oparty na palach bez ścian, klepisko).
Następnie oglądałem wioskową zabawę, podczas której Salutem przy szefostwie wioski rozdało przywiezione prezenty dzieciom.
Była też szkoła - gdzie ponownie Salutem przekazywał bezpośrednio prezenty od dzieci z Polski dzieciom szkoły Benińskiej.
Wiem jedynie od Basi Kwiatek iż fundacja EDU spodziewa się pieniędzy od darczyńców z Polski bo innej pomocy już ma dość.
Wniosek: Fundacja EDU Basi Kwiatek jest założona dla Basi Kwiatek.

Jak zawsze nie zapominam o naszym kolejnym extrekowym spotkaniu wiosennym.
Zarezerwujcie sobie termin 8 -10.06. Miejsce jeszcze do ustalenia, ale wstępnie umówiłem się z Krzyśkiem na pobyt w jego pensjonacie.
Dokładniejsze info jeszcze przekażę. Spotkanie prawdopodobnie zdominuje Afryka. Spodziewam się jednak, ze jak zawsze przy ognisku zapanują wspomnienia wspólnie przeżytych przygód i wymiana nie tylko podróżniczych planów bb12

Pozdrawiam
Piotr
Strona Extreka: http://www.extrek.pl
Stronka wyprawy Dookoła Afryki: http://www.tripafryka.eu

Wróć do „Aktualności”