Jesli jest to Twoja pierwsza wizyta przeczytaj: FAQ. Jeśli chcesz dodawać posty zarejestruj sie: Rejestracja.

Nepal-trekking

masz pomysł na ciekawą wyprawę, szukasz towarzysza podróży, chcesz zaproponowac lub sam zorganizować podróż - PISZ!
kasia19

Nepal-trekking

Postautor: kasia19 » 13 października 2011, 11:32 - czw

Trekking do sanktuarium Annapurny.Coś na rozgrzewkę przed letnim sezonem :-)
Najlepiej w okresie marzec/kwiecień.
Może ktoś ma juz doświadczenie z tym kierunkiem?
Wyprawy organizowane przez agencje trekkingowe są baaardzo kosztowne.
Myślę o czymś do zorganizowania indywidualnie,z przelotem do Kathmandu i na miejscu wynajęciem przewodnika.
Czas trwania-najlepiej ok. 14-16 dni.

http://himalajetreking.pl/trasy/annapurna_sanktuary.php

pozdrawiam
Kasia

WojtekK
Awatar użytkownika

Postautor: WojtekK » 14 października 2011, 12:46 - pt

Kasiu...super pomysł, wiedzę, że góry stały się i twoją pasją. Jak tylko uporządkuję swoje sprawy (szeroko rozumiane) pierwszy piszę się na taką wyprawę ~tak

kasia19

Postautor: kasia19 » 14 października 2011, 20:56 - pt

Porządkuj zatem Wojtek i się szykuj :-)
Kasia

piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: piotr102 » 16 października 2011, 15:44 - ndz

Mam dla Was 3 chętną osobę na Nepal. Facet jest sprawdzony ~tak
i był już w Nepalu. Chętnie dołaczy i podzieli sie info. jak ustalicie więcej szczegółów.

kasia19

Postautor: kasia19 » 16 października 2011, 18:30 - ndz

Świetnie Piotrek :-) Cieszę się!

Ja myślę o przełomie marca i kwietnia 2012 albo październiku/listopadzie 2012,ale raczej wolałabym wiosnę,żeby się za mną zaległy urlop nie ciągnął...

Wojtek,mam nadzieję,że "Twoje porządki" nabiorą szybkiego tempa i wejdziesz w nowy rok w nowej skórze ;-)

Gdybyśmy jechali wiosną to termin nie jest aż tak odległy jeśli chodzi o rezerwację biletów lotniczych.Wiadomo im wcześniej tym taniej...

[ Dodano: 2011-10-18, 14:54 ]
Wojtek,może spróbowalibyśmy ustalic w przybliżeniu koszty tej wyprawy?

Przede wszystkim cenę lotu.Koleżanka podróżniczka poleciła mi -podobno-najlepszą wyszukiwarkę tanich lotów:

http://www.kayak.com/flights

Przelot z Warszawy do Kathmandu waha się w granicach 3-4 tys.(na marzec 2012).
Może uda się Tobie znaleźć coś korzystniejszego i np. z jedną,a nie dwoma przesiadkami?
Trasa,którą znalazłam - przez Monachium (albo Frankfurt) i New Delhi.

Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 20 października 2011, 20:51 - czw przez kasia19, łącznie zmieniany 1 raz.
Kasia

WojtekK
Awatar użytkownika

Postautor: WojtekK » 19 października 2011, 11:34 - śr

Z tego co udało mi się znaleźć, lot w dwie strony Berlin-Delhi-Kathmandu to 1120$, czyli na dzień dzisiejszy 3560 PLN, z dwiema przesiadkami wylot luty, powrót marzec 2939 PLN.
Jak znajdę coś ciekawszego napiszę.
Loter.pl

Kilka linków na temat podróży do Nepalu
http://www.loswiaheros.pl/nepal/115-annapurna-circuit-trekking-pokhara-himalaje
http://loter.pl/artykul/tanie-przeloty-do-nepalu-kathmandu-1910pln

kasia19

Postautor: kasia19 » 19 października 2011, 20:04 - śr

Wojtek,dzięki za pomoc i ciekawe linki!

Szukałam organizatorów trekkingów w Nepalu i znalazłam m.in. firmę prowadzoną przez małżeństwo polsko-nepalskie:

http://www.exploringnepal.net/pl/page/g ... 3210m.html

Zbierają grupy ludzi 10 maksymalnie 12 osób.Można dołączyć do takiej grupy,co obniża rzecz jasna koszty.Albo jest możliwość indywidualnego przewodnictwa.

Czekam teraz na kosztorys jak to wygląda w obu przypadkach.

Wstępnie należy liczyć od 2.200-2.600 pln. (trasa 10 dniowa,jak w linku).

Dodając do tego bilet w optymistycznej wersji 2.000 pln wychodzi razem ok.4.600 niepewny

Zastanawiam się jeszcze czy możliwe jest niekorzystanie w ogóle z przewodnika???
Kasia

piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: piotr102 » 19 października 2011, 21:21 - śr

Jesli mi wolno to pamietasz Kasiu w Algierii, najlepiej było brac jakiegolwiek usługi na miejscu. Wiem to też z innych wypraw. Dobrze dac sobie dzien na chodzenie i spokojne szukanie.
Mozna zobaczyc miasto i zaoszczedzic troszke kasy.
Strona Extreka: http://www.extrek.pl
Stronka wyprawy Dookoła Afryki: http://www.tripafryka.eu

kasia19

Postautor: kasia19 » 20 października 2011, 08:44 - czw

Masz rację,to najlepsze wyjście i z pewnością najtańsze ~tak

Zorientujemy się (meilowo) co oferują przewodnicy, żeby mieć jakąś skalę porównawczą.
Kasia

WojtekK
Awatar użytkownika

Postautor: WojtekK » 20 października 2011, 10:25 - czw

Podczas pobytu w Jordanii, kiedy chcieliśmy zobaczyć pustynie Wadi Rum, otrzymaliśmy informację że zwiedzenie jej odbywa się w sposób zorganizowany i kosztuje nie mało. Mało tego chciano nam pokazać kilka miejsc za cenę 80 euro/osobę. Na miejscu rankiem okazało się że jest masa tubylców którzy za cenę 50$ za ekipę mogą nam pokazać nie tylko większość atrakcji na tej pustyni, to jeszcze zostaliśmy zaproszeni na obiad do rodziny jednego z nich. Myślę, ze na miejscu jest zawsze więcej możliwości niż to się wydaje :-)

kasia19

Postautor: kasia19 » 20 października 2011, 21:09 - czw

W artykule do linku,który Wojtek podałeś ,jest dużo praktycznych informacji,m.in. o cenach za przewodnika do 18 dolarów za dzień.Przewodnik znaleziony bez pośredników oczywiście.

Trzeba do tego dodać wyżywienie,nocleg,a plecaki chyba poniesiemy sami? :-)
Zbędne rzeczy można zostawić w hostelu.

[ Dodano: 2011-10-21, 22:56 ]
Nasza kompanka z wyprawy do Algierii - Gosia przesłała mi ciekawe informacje o podróży do Nepalu.Jestem Jej ogromnie wdzięczna tecza i dzielę się tymi wiadomościami z zainteresowanymi :

"co do Nepalu , to ja pojecham calkiem sama bez biura turystycznego i przewodnikow
moge ci polecic przewodnik Lonlyplanet - gdzie jest przedewszystkim opis hosteli i innych ciekawych miejsc , po angielsku
bilet kupilam miesiac przed wylotem korzystam ze stronki www.cheapticket.de z Berlina do Katmandu
latwa i przyjemna trasa to dookola Anapurny - naprawde wystarczy mapa ktora bez problemu mozna kupisz w Katmandu , tylko zwroc uwage na skale i czy widac dobrze szlak, nie musisz brac namiotu ani jedzenia na szlaku sa hostele i jedzonko ,Nepal jest tanii :))) tylko woda wraz wysokoscia kosztuje , korzystalam powyzej 3000 m z wody filtrowanej i jest ok tak robii polowa turystow , nie trzeba kupowac i dzwigac tylko sa punkty poboru wody zaznaczone na mapie :)) aby pojsc w gory trzeba wykupic permit - pozwolenie , mozna to zrobic osobiscie , adres powinien byc w przewodniku albo znajdziesz w internecie , , juz nie pamietam stronki z jakiej korzystalam ale na pewno cos sie znajdzie ciekawego , nie wiem kiedy chcesz jechac, dobry czas to pazdzziernik listopad , ja bylam na granicy listopaga , grudnia i bylo cieplo , wiadomo im wyzej tym chlodniej ale to tylko pare dni:))) jak bede w domku to moge zajrzec do swoich notatek , teraz nie da rady :)))
dobrze wiedziec ile kosztuje taksowka , np jakas odleglosc od a do b to masz potem orient ile kosztuje inny odcinek , taksowka to 3 kolka ( wylecialo mi z glowy jak sie one nazywaja ale sa bardzo popularne i tanie tylko trzeba sie targowac wiesz jak widza bialasa to cena idzie w gore ale jak podasz realna kwote to pojedziesz bez problem,
a Kathmandu jest naprawde niesamowite , ma swoja atmosferke tylko trzeba miec troche cierpliwosci i poczucia humoru
tubylcy sa naprawde mili i sympatycznii , wiadomo chca zarobic ale to biedny kraj i trzeba postarac sie wyczuc srodek
jesli pomoglam to sie ciesze gdyby jeszcze cos to daj znac :)) "
pozdrawiam i do....
Gosia
Kasia

piotr102
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: piotr102 » 26 października 2011, 18:16 - śr

Macie sporo czasu do wyjazdu ale moja propozycja to abyscie zebrali w jednym miejscu to co wiecie. Myslie, ze chetni lubią miec wszystko "na stole".
Tzn:
1 Termin
2. Czas
3. Wstepny plan
4. Kasa czyli koszty ok.
5. Ilość uczestników

Szczecin jest ~tak
Strona Extreka: http://www.extrek.pl
Stronka wyprawy Dookoła Afryki: http://www.tripafryka.eu

kasia19

Postautor: kasia19 » 26 października 2011, 21:18 - śr

Zgadza się, czas jest.Ale i czas szybko płynie....
Dzięki Piotrze za wypunktowanie tego co najistotniejsze :-) .
Jak tylko się odgruzuje w mieszkaniu zabieram się za konkrety.

pozdrowienia

[ Dodano: 2011-10-29, 20:00 ]
Link do artykułu o Parku Narodowym Chitwan:

http://www.globtroter.pl/artykuly/1228, ... itwan.html

Coś dla ornitologów m.in. :-)

[ Dodano: 2011-12-04, 10:29 ]
NEPAL PLAN WYPRAWY
/wersja najdłuższa/

1-3 dzień - podróż na trasie z Polski do np.Londynu przez Doha (Katar) do Kathmandu

4-5 dzień - pobyt w Kathmandu-zwiedzanie,wykupienie pozwolenia na trekking,wejścia do
parku oraz biletu na autobus do Pokhary
6 dzień - przejazd do Pokhary
7 dzień - pobyt w Pokharze,przygotowanie do wyjścia w góry
8-21 dzień - trekking na trasie Annapurna Sanctuary
22 dzień - powrót do Kathmandu
23-25 dzień - lot do kraju

KOSZTY

przelot 3.500 PLN plus przelot np. do Londynu (tanie linie ryanair ok.150 zl)

wiza nepalska (kupiona na lotnisku w Kathmandu) 30 dolarów

pozwolenie na trek 25 dolarów

noclegi 5-10 dolarów/za nocleg

wyżywienie 5-10 dolarów dziennie

Podsumowując należy liczyć ok.5000 PLN.

Koszty są oczywiście orientacyjne.Największą ich część stanowi rzecz jasna przelot-tutaj można pokusić się o szukanie jak najtańszych połączeń.Ale wydaje się,że maksymalnie dwa międzylądowania na taką podróż wystarczą.

Czas trwania trekkingu policzyłam maksymalny czyli 14 dni w górach.Według przewodników i relacji innych można tę trasę pokonać nawet w 10-12 dni.Wolniejsze tempo wzięłam pod uwagę ze względu na ewentualność problemów aklimatyzacyjnych.

Można też skrócić pobyt w Kathmandu o 1 dzień albo też w Pokharze wyruszyć zaraz następnego dnia po przyjeździe.
Jestem otwarta na wszelkie modyfikacje tego planu.

NEPAL w wersji krótszej

Istnieje możliwość wykonania treku Langtang.Trwa on 7-8 dni.
Z Kathmandu dojeżdża się w ciągu doby do Syabrubesi i stamtąd wyrusza w góry.

TERMIN WYJAZDU

Dla obu wersji najkorzystniejszym terminem wydaje się być pora przedmonsunowa czyli marzec- początek maja.

Proponuję np. 12.04-05.05.

Ale każdy inny wczesnowiosenny termin jest możliwy.

LICZBA UCZESTNIKÓW

Myślę,że 3-4 osoby to byłaby odpowiednia grupa.
W terminie,który podałam powyżej leci ktoś z Londynu- można by dołączyć.

[shadow=red][/shadow][shadow=ffffff][/shadow][shadow=orange][/shadow][shadow=ffffff][/shadow][shadow=yellow][/shadow][shadow=ffffff][/shadow][shadow=orange][/shadow][shadow=ffffff][/shadow]

[ Dodano: 2012-01-02, 18:38 ]
KONTYNUACJA TEMATU W KONTAKTACH UCZESTNIKÓW:

viewtopic.php?t=56
Kasia

rysiaczki

Postautor: rysiaczki » 10 stycznia 2012, 23:07 - wt

W Nepalu byłem kilkukrotnie, jeśli chodzi o sanktuarium Annapurny to polecam przejazd do Pokhary i samodzielną wędrówkę-po drodze są lodge-dużo miejsc na noclegi , przewodnik zbędny. Zezwolenie na treking do wykupienia w Pokharze, mapę kupicie w księgarni na miejscu lub w Kathmanu po przylocie.I tak zostaniecie 1-2 dni w Katmandu.
Dostać się najtaniej Aeroflotem WAW-DEL drugi bilet Del-KTM-można kupić np. na YATRA.com
Treking do sanktuarium na ok.8 dni. dość popularny, tak samo jak wokół Annapurny.
Co do agencji i cen to mogę polecić Ryśka-www.patagonia.com.pl,lub pamir.pl
Pomysł na wyprawę możecie mieć z gotowca-wykorzystać jakiś pomysł --
Jeśli chcecie dołożyć przygodę to wróćcie nie samolotem a autobusem do Indii-przez Lucknow i dalej pociągiem do Dehli.(po drodze do obejrzenia Chitwan National park.
Jeśli coś mogę wyjaśnić -napiszcie co Was interesuje.., lub dzwońcie 506111855
Ryś

[ Dodano: 2012-01-10, 23:20 ]
Lot waw-del około 1850zł---kwiecień /maj--wyszukiwarka www.skyscanner
potrzebna wiza indyjska wielokrotna 184zł+koszt wizowania np.orbis
Noclegi w sezonie trochę droższe.
mam mapę , ale starszą.
Lot przez moskwę jest krótki i optymalny -kończy się zwykle noclegiem na lotnisku w Delhi,
lot do Ktm zwykle jet-em , lub india air.
Wskazane drobne dolary(1-ki), lub rupie indyjskie--aby coś nabyć na terminalu.
Wejście do biznes lodge na I piętrze- około 15USD za ok. 2godziny(kanapki +alkochole w ceni
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
— Mark Twain

kasia19

Postautor: kasia19 » 11 stycznia 2012, 18:10 - śr

Ryś,bardzo dziękuję za informacje :-)
Bilety już kupiliśmy w Gulf Air.

Pokonałeś trasę do sanktuarium, można by rzec, przed czasem ~tak
W przewodnikach piszą o 10-14 dniach.Świetna kondycja!!!

Mój współtowarzysz ma doświadczenie górskie.Ja idę pierwszy raz tak wysoko i trochę obawiam się choroby wysokościowej...Zwłaszcza,że cały bagaż będziemy nieść ze sobą,
co przy mojej posturze może wydłużyć wędrówkę... Dlatego z góry daliśmy sobie maksymalny czas.Ale może uda się szybciej.Wówczas myśleliśmy też o Parku Chitwan,warto?

Jak z dostępem do wody pitnej na trasie?
Bez problemów można ją kupić czy raczej zabrać ze sobą?
Tabletek do odkażania wody wolimy uniknąć.

Zastanawiamy się również gdzie najlepiej się ubezpieczyć?
Akceptowane są,jak gdzieś czytaliśmy,ubezpieczenia firm mających przedstawicielstwa
w Nepalu.
Kasia

Wróć do „Mam pomysł na wyjazd (nie tylko w Extreku)”